Понеділок
21.09.2020
00:36
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Корисні посилання
Пошук
Мд-Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Для вас, учні!

Юний друже!

 

       Вітаємо тебе зі вступом у сім’ю читачів нашої бібліотеки. Бажаємо подружитися з книгою, яка допоможе тобі пізнати навколишній світ, розширити свої знання.

 

Обіцянка  юного читача

 

       Стаючи читачем шкільної бібліотеки, обіцяю:


Ø цінувати книжку;

Ø засвоювати мудрість, яку дає книжка;

Ø берегти книжки;

Ø бути активним читачем  

Поради читачам

 

Ø Якщо хочете поговорити з кимсь – відкрийте книгу.

Ø Якщо ви занудьгували – візьміть книгу.

Ø Якщо хочете одержати пораду – відшукайте її в книзі.

Ø Якщо прагнете знайти друга – подружи з книгою.

Ø Якщо мрієте стати справжньою – читайте книги.

Ø Якщо хочете відчути безмежні можливості

 людського розуму – працюйте з книгою. 

Книжка – всюди поруч з нами. Вона наш друг і порадник. Шануйте її, друзі, любіть і бережіть, у неї вкладено велику працю багатьох людей. Пропонуємо вам скористатися  нашими рецептами лікування книг.

                                                                                                                                               

Що робити, коли книжка потрапила у воду?

Швидше поставте мокру книжку (розкривши віялом) в сухому, теплому приміщенні, що добре провітрюється, Склеєні аркуші, перш ніж розгорнути,обережно перегинайте то в один, то в інший бік. Якщо вони не розклеюються, потримайте над парою. Вологі аркуші перекладіть фільтрувальним папером і наступного дня теплою праскою просушіть їх.

           

Що робити, якщо сторінки книги розірвалися?

Надірвану сторінку підклеюють так: намазану клеєм смужку цигаркового паперу кладуть (клеєм догори) під розірвану , загинають по краю, наклеюють на сторінку Пошарпаний край сторінки обклеюють папером схожого кольору.

           

Що робити, коли забруднилась обкладинка?

Ледеринову обкладинку книжки можна протерти вологим тампоном, змоченим у розчині прального порошку.

Коленкорову обкладинку протирають чорнильною гумкою (ластиком).

Паперову обкладинку не слід чіпати. Вона боїться чищення. Краще її обклеїти новою гарною обгорткою           

Що робити, якщо сторінки книги зім’ялися?

Під сторінки і зверху на них кладуть по одному чистому аркушу білого паперу і теплою (не гарячою!) праскою прогладжують кожну сторінку.

Не пересушіть сторінки, інакше вони стануть ламкими.

Юний друже!

Для тебе правила поводження з книгою!

 

Не робити  в книгах поміток, написів, малюнків.

Не читати під час їжі.

Не загинати сторінки, користуватися закладками.

Не класти всередину олівці, зошити.

Класти книги тільки на чистий стіл.

Не розкидати книги. Використовувати книжкові полиці.

Вчасно робити ремонт «хворим» книгам.

 

Друзі, любіть і бережіть книги!

Цікаві факти про книги

Історія виникнення книги бере свій початок з тих часів, коли створивши писемність, людство починає шукати способи матеріалізувати свої думки, передати наступним поколінням накопичені століттями знання та досвід.

 

До винайдення Йоганом Гутенбергом (1400-1468) книгодрукування, книжки були рукописні, наприклад книга-сувій із текстом "Іліади" Гомера довжиною близько... 150 метрів.

 

У бібліотеці індійського міста Адьяр зберігаються сотні книжок, що писалися на аркушах, виготовлених з пальмового листя. Сторінки таких книжок прикрашали золотом, дорогоцінним камінням.

 

Серед старовинних монгольських і тібетських книг є справжні манускрипти, тексти яких писалися сумішшю золота, срібла, коралів, перлів, бірюзи, глазурі, перламутру, сталі та міді. Є тут також книжки з текстами, вишитими по шовку та сап’яну різнокольоровими нитками... без жодного вузлика.

 

Ще одна унікальна книжка, сторінки якої зроблені із срібла, а букви "написані" золотом. На виготовлення такого ювелірного шедевру було витрачено більш ніж 50 кілограмів золота та близько 600 кілограмів срібла.

 

В наші часи з’явилася "металева книга". Виготовив її коваль Костов з болгарського міста Враца. Книга, 22 сторінки якої зроблені із... заліза, важить близько 4 кілограмів, хоча розміри її звичні – 18 на 22 сантиметри.

 

Серед книжок зустрічаються справжні велетні. Так, одним з найтовщих романів, напевно, слід вважати "Кларису" – роман англійського письменника Семюела Річардсона. Він містить 984 870 слів, майже на 200 тисяч слів більше, ніж у Біблії. Роман побачив світ у середині XVIII століття.

 

Але пальма першості у створенні подібного роману належить японському письменникові XIX століття. Автор працював над ним 40 років. Роман складається із 100 томів по тисячі сторінок у кожному, вага одного примірника 60 кілограмів. У романі налічується майже 32 мільйони слів.

 

Не менш цікаве і "Диявольське Євангеліє", яке зберігається у королівській бібліотеці в Стокгольмі. Його обкладинка зроблена з дубових дощок товщиною 4 сантиметри, а прикрашають книгу масивні защіпки з кованого заліза. На виготовлення пергаментних сторінок пішло понад 100 козячих шкір.

 

З виданням "Історії Південної півкулі", що було видруковано у США, можливо знайомитися лише за допомогою... спеціального двигуна, адже важить вона 225 кілограмів, в розгорнутому вигляді її ширина дорівнює 2 метри 70 сантиметрів, а висота – 2 метри.

 

А ось мода на так звані мініатюрні книжки виникла наприкінці XVIII століття, завдяки примхам Марії-Антуанетти, яка забажала носити улюблені книжки... в рукавичці. Однак ще задовго до цього робилися спроби виготовлення таких оригінальних видань. Прародителькою їх можна вважати старовинну рукописну мініатюрну книгу, яка зберігається в Єреванському книгосховищі Матенадаран. ЇЇ вага лише – 19 грамів.

 

Найменша книжка видана у 1896 році в італійському місті Падуя, її розмір 16 мм х 11 мм, що дорівнює приблизно розміру нігтя на великому пальці руки. У цій книзі надрукований лист Галілео Галілея.

 

Одна з найбільших бібліотек світу – Національна бібліотека конгресу США. Заснована вона у 1800 році. Її книжковий фонд налічує 40 мільйонів примірників.

 

Найбільша бібліотека в Україні – Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. Заснована вона у 1714 році.

 

Найперший у світі буквар з’явився в Англії у 1491 році. Написаний він був латинською мовою.

 

На стінах храму у Фівах висічений древній літопис. Стіни храму є своєрідною книгою, найбільшою у світі за своїми розмірами, оскільки кам’яні "сторінки" її сягають сорока метрів завширшки.

 

Джерело: http://besahy.com

Список рекомендованої літератури