Вівторок
02.06.2020
18:43
Календар
«  Червень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Корисні посилання
Пошук
Мд-Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Бібліотека навчального закладу свою діяльність організовує спільно з педагогічним колективом, відповідно до плану роботи, який є складовою частиною плану навчально-виховної роботи в школі , організовує свою діяльність, керуючись «Положенням про шкільну бібліотеку», посадовою інструкцією бібліотекаря, правилами користування бібліотекою.

З метою підвищення читацької активності та популяризації літератури, надання бібліотечно-бібліографічних знань шкільною бібліотекою здійснювались заходи:

1. розкриття книжного фонду:

      оформлення книжкових полиць «Люблю тебе, мій рідний краю», «Новинки літератури», «Книги-ювіляри» ;

організація книжкових виставок: «21 рік Незалежності України» «Видатні постаті української історії» , «Козацька слава»,  «Зимова обрядовість українців»,  «Рідне слово – тая м’ята , материнка, рута (до Міжнародного дня рідної мови) (лютий)», «Живе слово Кобзаря» ,«Людина і всесвіт», «Азбука дитинства» до Міжнародного дня дитини , «Що читати влітку» .

2. проведення  бібліотечних уроків: «Правила поведінки у бібліотеці» для учнів 1класу; «Історія виникнення книги, казки-ювіляри, бюро знахідок, бережи книгу»;   бібліотечний урок-подорож «Країна ДОЯКОРУПО»

3. масові заходи:

      Всеукраїнський день бібліотек;

      конкурс «Найкращий читач школи»;

      урок-реквієм «Пам’ятайте уроки Чорнобиля! »;

      літературно-музичний салон «Захисникам Вітчизни присвячується» .

30 вересня - Всесвітній день бібліотек
Для батьків
 

     Освіта дитини починається з навчання читати і писати. І відбувається це здебільшого в родинному колі. У сім'ї прищеплюються і любов до книг, і отримання задоволення від процесу читання, і звичка бути постійно з книгою й неможливість існування без неї.

    Дитина відчуває духовну єдність із родиною тільки тоді, коли батьки усвідомлюють взаємозв'язок між розвитком молодшого покоління і освітнім рівнем старшого покоління.

    Головна відмінність сімейного читання від інших його видів - класного, позакласного та домашнього, полягає у тому, що батьки, використовуючи книгу, починають по-справжньому займатися духовним розвитком своєї дитини, формуванням її особистості.

    Дитина вчиться спочатку слухати книгу, потім перегортати сторінки, запам'ятовувати слова, які бачить або чує. Читання дає їй і багато чого іншого: можливість посміятися та поплакати разом, навчитися не розгублюватися в життєвих різноманітних ситуаціях - а це саме те, що кожна дитина повинна вміти.

    Ось чому ми    звертаємося до вас, батьків: тільки спільними зусиллями ми зможемо відродити гарну традицію сімейного читання, тільки ви станете запорукою успішності ваших дітей, якщо надасте їм можливість долучитися до світових книжкових скарбів .

 

      Поради батькам щодо читання дітей

1. Починаючи від народження дитини, постійно купуйте книги.

2. Створіть вдома власну бібліотеку.

3. Поповнюйте періодично домашню бібліотеку літературою, відповідно до віку вашої дитини.

4. Прищепляйте дитині любов до книги.

5. Виховуйте бережливе ставлення до книги.

6. Контролюйте читання дитини.

7. Вчіть переказувати прочитаний твір.

8. Вчіть дитину вибирати книгу за її уподобаннями.

9. Виховуйте бібліотечну культуру дитини

 

Як привчити дитину до читання…

 * Книга - джерело знань, це знає кожна доросла освічена людина. Але як сформувати таке ж відношення до літературних джерел у дитини? Відповідь проста - як тільки якісь питання виникають у неї, відсилайте її до літератури.

 

Тут величезну допомогу нададуть різні енциклопедії. Але і про художню книгу не варто забувати. Хороша книга дає відповіді на багато питань і розширює кругозір.

 

* Ніколи не примушуйте дитину читати, не відводьте для читання спеціального часу. Адже читання – це задоволення, а не покарання.

 

При формальному підході і читання буде формальним: після закінчення книжкової години дитина просто закриє книжку на півслові. І так само варто уникати висловлювань типу: «Отримав двійку? Тоді замість прогулянки сиди і читай!».

 

Таким методом, погодитеся, дуже важко формувати позитивне ставлення до читання.

 

* Книга повинна служити джерелом об'єднання дитини і дорослого.

 

Цілком зрозуміло, що в сім'ї, що читає, дитина із великим інтересом відноситиметься до літератури, чим в тій сім'ї, де переважно дивляться телевізор.

 

Намагайтесь уникати ситуації, коли ви, захопившись читанням, відмахуєтеся від малюка: «Не заважай, почитай свою книжку!». Дитина зрозуміє - книга ворог, вона відволікає маму.

 

* Читайте із дитиною разом: розділ - вона, розділ - ви. Лише обирайте книжку, цікаву вам обом. Дитина не повірить, що від читання можна отримувати задоволення, якщо ви будите позіхати від нудьги.

 

* Можна урватися на найцікавішому місці і відкласти книгу. Якщо дитина захоплена сюжетом, вона сама візьметься читати, щоб дізнатися, що далі.

 

* Якщо по книзі поставлений фільм («Гаррі Поттер», «Мауглі», «Чиполіно» і так далі), запропонуєте спершу прочитати книгу. Потім можна буде порівнювати книгу і фільм.

 

* Краще всього читаються книги, в яких герої – ровесники вашій дитині і живуть тими ж проблемами.

 

* Походи в книжкові магазини, бібліотеки з часом сформують бажання самостійно вибрати книгу для читання.

 

Найважливіша порада – це відчувати свою дитину, не просто слухати, а прислухатися до того, що вона говорить вам.

 

Довіряйте своїй інтуїції